Auksiniai papuošalai – ar verta investuoti?

0 10

Kai ieškoma universalių papuošalų, kuriuos galėtų segėti kiekvieną dieną, dažniausiu pasirinkimu tampa auskarai ar kaklo papuošalai, kurių šiandien galime rasti labai įvairių. Renkantis aksesuarus gana dažnai susimąstoma, ką verčiau rinktis – auksinius ar sidabrinius papuošalus? Ir, žinoma, abu variantai turi savų privalumų bei trūkumų. Taigi, kaip apsispręsti, iš kurio tauriojo metalo pagamintus papuošalus įsigyti?

Plačiau apie auksą

Ko gero, svarbiausia aukso savybė yra ta, kad bėgant laikui aukso gaminių kaina vis auga, todėl auksinių papuošalų pirkimas – lyg investicija. Įvairūs aukso gaminiai neretai yra perduodami iš kartos į kartą, taigi, galima būti tikriems, kad auksiniai auskarai bus ilgaamžiai. Kita svarbi aukso savybė – gan paprasta priežiūra. Auksiniai auskarai kartais turi būti nuvalomi ir nublizginami, o po šių procedūrų aukso gaminiai vėl atrodys taip pat puikiai, kaip ir pačioje pradžioje. Taip pat pasitaiko labai mažai atvejų, kuomet nešiojamas auksas sukelia alerginę reakciją. Tikriausiai vienintelis auksinių gaminių trūkumas – nemažos dirbinių kainos. Visgi, pasvėrus visus privalumus, ko gero vertėtų truputį pataupyti ir investuoti į auksinius papuošalus.

Sidabro dirbiniai

Sidabras už auksą žymiai pigesnis, bet nepaisant to, sidabriniai dirbiniai jų savininkus gali džiuginti tikrai ilgą laiką. Norint, kad sidabriniai papuošalai kas kart atrodytų nepriekaištingai, viskas ko reikia, tai tiesiog pasirūpinti tinkama papuošalų priežūra. Kaip ir aukas, sidabras gali būti puiki investicija, nes jo vertė bėgant metams nemažėja. Sidabras už auksą šiek tiek kietesnis, tad mažiau braižosi. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad dėl reagavimo su prakaitu ar kai kuriomis cheminėmis medžiagomis, sidabras gali pakeisti savo spalvą (pajuoduoti). Kaip ir auksas, sidabras nereikalauja ypatingos priežiūros. Skirtingai nei su aukso gaminiais, dėvint sidabrinius papuošalus dažniau pasireiškia alerginės reakcijos.

Kaip išsirinkti?

Šiais laikais tiek auksinių, tiek sidabrinių juvelyrinių gaminių pasirinkimas itin platus. Kadangi abu taurieji metalai turi daugiau pliusų, nei minusų, šioje vietoje reikėtų rinktis pagal savo asmeninį stilių, na ir žinoma, finansines galimybes. Apsilankykite www.modernijuvelyrika.lt ir atraskite platų pasirinkimą įvairių žiedų, auskarų, kaklo papuošalų ir dar daugiau.

Komentarai
Kraunama...