Dažniausiai pasitaikančios ligos

0 50

Dažniausiai pasitaikančios ligos yra nesunkiai pagydomos ir įprastai pavojaus gyvybei nesukelia, tačiau pasireiškia gana nemaloniais simptomais. Populiariausių ligų simptomus yra pravartu žinoti, nes ligas taip atskirti yra daug lengviau, tuomet ir gydymas pradedamas greičiau, jog būtų išvengta nemalonių pojūčių ir sunkesnių ligų.

Viena dažnesnių ligų yra lėtinis ir ūminis sinusitas, kuris reiškia gleivinės uždegimą. Jis sukelia patinimą, kuris trukdo gleivėms tekėti. Priežastys gana įprastos, tai peršalimas, virusinė infekcija, nosies polipai, alergija, tabako vartojimas ir panašūs veiksniai. Ūminis sinusitas dažnai pasireiškia sinusų srities skausmu, sloga, kosuliu, spaudimu, galvos ar gerklės skausmu ir kartais karščiavimu. Jei sinusitas yra lėtinis, tuomet jis atsiranda ne nuo infekcijos ar peršalimo, o visa dėl kitų priežasčių. Todėl pastebėti lėtinį sinusitą tikrai nėra lengva, nes jis pamatomas tik tuomet, kai žmogaus sinusų sritis yra šviečiama rentgeno spinduliais arba daroma tomografija.

Ausų uždegimas taip pat labai dažnai pasitaikanti liga, kurios metu uždegimas vyksta išorinėje, vidinėje arba vidurinėje ausyje. Dažniausias uždegimo atvejis būna vidurinėje ausyje ir ja įprastai serga vaikai. Uždegimą galima pasigauti, kai bakterijos pro nosį nukeliauja į ausį, o pūlinga uždegimą gali sukelti mikrobai arba tokios ligos kaip sinusitas, gripas ir net sinusitas.

Tarp populiarių ligų sparčiai plinta ir odos ligos, kurios yra labai nemalonios. Viena dažniausiai pasitaikančių yra egzema, visokio tipo dermatitas. Tokios odos ligos sukelia niežulį, bėrimus, kurie kenkia gyvenimo kokybei. Odos ligos būna išprovokuojamas alergijų, streso ir dar daugelio priežasčių, apie kurias nėra žinoma. Dažnai šios ligos lieka visam gyvenimui ir yra neišgydomos, tačiau suvaldomos.

Angina taip pat gana dažnas atvejis ir pasireiškia ji kaip tonzilėse atsiradusi arba sukelta infekcija, kuri sukelia karščiavimą, silpnumą ir, žinoma, skausmu. Kartais vaikai šia liga suserga dėl viruso. Aplamai, angina gali būti katarinė, folikulinė ir, sunkiausia – lakūninė. Ją būtina gydyti, nes, kitokiu atveju, atsiranda kitų ligų, kurios būna dar nemalonesnės. Tai gali būti otitas, nefritas, reumatas ir kitokios panašios ligos.

Komentarai
Kraunama...