Kaip naudojamos apsauginės priemonės nuo saulės?

0 22

Šiltasis sezonas skubina ne tik vykti atostogauti, bet ir tinkamai pasiruošti odos apsaugai. Kiekvienais metais specialistai pataria būti atsargiems, kai temperatūra šokteli aukštyn, todėl apsauga nuo saulės tampa didele reikiamybe. Deja, nors priemonių tikrai gausu, tikrai ne visos tinka kiekvienam odos tipui, o kartais net ir tinkamai pasirinkus, pats produktas naudojamas ne taip kaip turėtų būti naudojamas. Būtent todėl labai verta apsišviesti ir suprasti kaip produktai, apsaugantys nuo saulės daromos žalos veikia ir kaip jais reikėtų tikslingai naudoti, kad būtų išgaunama maksimali nauda.

Labai gaila, tačiau didžioji dalis Lietuvos gyventojų tikrai nėra susipažinę su žala, kurią saulė gali padaryti odai, organizmui. Didžioji žmonių dalis vis dar įsitikinusi, jog saulė yra tikras džiaugsmas odai, todėl nuolat deginasi net per kaitriausias dienos valandas vasaros metu. Tikima, kad įdegis geba ir spuogus panaikinti, ir odą išlyginti, todėl tikrai ne visada naudojamas kremas nuo saulės. Deja, prie viso to, kad saulė suteikia dailų įdegį, reikia suprasti, kad ji lygiai taip pat gali paskatinti net odos vėžį, jos sausėjimą ar dar kitokius nemalonius poveikius. Kol dar nebuvo plačiai aiškinta apie saulės žalą, daugelis džiaugdavosi saule be saiko, tačiau dabar informacijos vis daugėja, todėl reikėtų suskubti pasirūpinti savo oda prieš džiaugiantis šiltuoju sezonu.

Naudojama apsauga nuo saulės turi būti nepasibaigusio galiojimo. Daugelis dažnai pamiršta atkreipti dėmesį į skaičiukus ant pakuotės, kurie nurodo kokį laiko tarpą tokia priemonė bus veiksminga. Jei galiojimo data jau seniai praėjusi, tuomet produktas gali būti ne tik nebeveiksmingas, bet ir sukelti odos problemų – bėrimą ar kita poveikį. Visos priemonės, kurios turi apsaugą būna pažymėtos trumpiniu SPF, o šalia būna skaičiai, kurie nurodo apsaugos stiprumą. Dažniausiai jie būna nuo 15, 30, 50. Kiti skaičiai įprastose kosmetinių priemonių parduotuvėse matomi rečiau. Kuo didesnis skaičius, tuo aukštesnė apsauga. Žinoma, norint geriausiai apsaugoti savo odą visuomet patariama įsigyti geriausią apsaugą turinčius kremus, pienelius, losjonus ar kitokios tekstūros priemonę. Prieš perkant būtina įvertinti savo odos tipą, kaip greitai ji nudega ir kokios tekstūros apsauga nuo saulės yra priimtiniausia, nes įdegio kremai gali būti labai įvairūs.

Komentarai
Kraunama...