Kokie mitai supa elektromobilius?

0 4

Tvarus, inovatyvus ir tausojantis aplinką – tai tik kelios vis sparčiau populiarėjančio elektromobilio savybės. Nors pastarieji vis sparčiau užkariauja rinką, apie juos vis dar sklando nemažai mitų: brangi priežiūra, sunkiai randamos elektromobilių įkrovimo stotelės ir panašiai. Straipsnyje atskleidžiame dažniausiai girdimus mitus ir, tikimės, padėsime juos sugriauti.

Mitas: sudėtinga ir brangi elektromobilio priežiūra

Prižiūrėti elektromobilį yra gerokai paprasčiau, nei automobilį su vidaus degimo varikliu. Elektromobiliai turi beveik septynis kartus mažiau detalių nei įprasti automobiliai, todėl tikimybė, kad kažkas suges, yra gerokai mažesnė, o tai reiškia, jog autoservise lankytis reikės kur kas rečiau.

Mitas: sunku surasti įkrovimo stotelę

Iš tiesų, surasti įkrovimo stotelę yra gerokai lengviau, nei gali atrodyti. Kiekvienais metais Lietuvoje įrengiama nuo keliasdešimt iki virš šimto naujų elektromobilių įkrovimo stotelių. Viešos elektromobilių įkrovimo stotelės yra lengvai pasiekiamos pagrindinėse Lietuvos magistralėse, taip pat ir mažesni miestai sparčiai įsirenginėja tokias vietas, todėl tokio tinklo pilnai užtenka, norint užtikrintai įveikti numatytus atstumus.

Mitas: įveikiamas atstumas sumažėja, jei dažnai kraunama baterija

Elektromobiliai naudoja ličio jonų baterijas, tačiau jų konstrukcija ir naudojamos technologijos yra kitokios nei tų, kurios montuojamos į mobiliuosius įrenginius. Šios baterijos ilgiausiai tarnauja, jei nebūna iškraunamos iki galo ir yra kraunamos rečiau. Ilgaamžiškumą garantuoja ir patys gamintojai – kai kurie šioms baterijoms teikia net 8-erių metų garantiją!

Mitas: esant blogoms oro sąlygoms, elektromobiliu važiuoti nesaugu

Elektromobilių baterijos yra visiškai izoliuotos hermetiškai sandarioje aliuminio kapsulėje – tai užtinkrina visišką saugumą. Elektromobiliu saugiai važiuoti galite bet kokiu oru. Jei elektromobilis aptinka techninį elektros sistemos gedimą, baterija nedelsiant atjungiama nuo aukštos įtampos sistemos.

Taigi, tikimės, kad padėjome bent truputį pakeisti nuomonę apie elektromobilius ir apie juos sklandančius mitus. Nepamirškite, išgirdę faktą, būtinai jį patikrinkite patys ir tik tuomet susidarykite nuomonę.

Komentarai
Kraunama...