Pagal ką rinktis šilumos siurblį?

0 12

Šilumos siurbliai oras-vanduo ko gero yra vienas populiariausių Lietuvos gyventojų pasirinkimų. Tai tikriausiai yra pats optimaliausias variantas, vertinant sukuriamo komforto ir kainos santykį. Į ką atkreipti dėmėsį, prieš priimant sprendimą įsirengti šio tipo šilumos siurblius?

Šie šilumos siurbliai idealiai tinka patalpoms su grindiniu šildymu, kuris pastaruoju metu įrenginėjamas beveik visuose naujai statomuose individualiuose namuose ar kotedžuose. Be to, jų kaina kur kas mažesnė nei geoterminių siurblių, juos paprasčiau įrengti, o tiek patalpas šildo, tiek karštą vandenį ruošia praktiškai taip pat efektyviai kaip ir geoterminiai siurbliai.

Šilumos siurbliai oras-vanduo turi kelis svarbius parametrus. Vienas iš svarbiausių parametrų, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra šilumos siurblio sezoninis naudingumo koeficientas (SCOP), kuris turėtų būti kuo didesnis. Jis parodo pagaminamos šilumos ir tam sunaudojamos elektros energijos santykį ir yra apskaičiuojamas pagal patvirtintą metodiką. Pavyzdžiui, jeigu šilumos siurblio SCOP yra 4, vadinasi, sunaudojęs 1 kW elektros energijos jis pagamins 4 kW šiluminės energijos.

Svarbus ir šilumos siurblio galingumas. Dažnai klaidingai manoma, kad jis turi būti parenkamas vien tik pagal namo plotą. Iš tiesų kiti labai svarbūs parametrai yra namo sandarumas, šilumos nuostoliai. Namas gali būti mažas, tačiau nesandarus, turintis daug šalčio tiltų, turėti nesandarius langus, per kuriuos šiluma iš vidaus labai greitai išeina.

Tokiu atveju, vien pagal namo plotą parinktas šilumos siurblys neveiks efektyviai ir vartotojas bus nepatenkintas įrenginiu, nors iš tiesų šis tiesiog buvo blogai parinktas ir netinka jo namui. Todėl prieš perkant šilumos siurblį svarbu žinoti namo šilumos nuostolius, kuriuos turi paskaičiuoti kompetentingi specialistai-projektuotojai.

Komentarai
Kraunama...