Šilumos siurbliai – pigiausias pasirinkimas

0 10

Efektyvus namų šildymas yra vienas svarbiausių klausimų, kurį sprendžia besistatantys naujus namus ar atnaujinantys jau turimus. Kurį laiką populiariausias namų šildymo sprendimas buvo dujinis šildymas, nemažai žmonių naudojo kietojo kuro katilus, o šiuo metu dėmesys vis dažniau krypsta į šilumos siurblius, patalpų šildymui naudojančius ne iškastinį kurą, o aplinkos šilumą.

Šilumos siurblius paprasta įrengti ar integruoti į jau esamą šildymo bei karšto vandens ruošimo sistemas, jie ženklia sumažina šildymo išlaidas, o į aplinką neišskiria jokių kenksmingų medžiagų. Šių siurblių „kuras“ yra oro, vandens ar žemės šiluma, už kurią vartotojui nereikia papildomai mokėti kaip už dujas ar malkas, todėl šie įrenginiai yra ir ekonomiški, ir naudingi aplinkai.

Prekyboje galima rasti keletą skirtingų šilumos siurblių rūšių, tačiau visų jų veikimo principas tas pats, o esminis skirtumas – iš kur šiluma yrs paimama ir į kur yra atiduodama. Šilumos siurbliai oras-oras energiją paima iš lauko oro, priklausomai nuo sezono – sušildo arba atvėsina ir per ventiliatorių išpučia jį į patalpas. Šilumos siurbliai oras-vanduo taip pat gauna energiją iš lauko oro, tačiau sugeneruotą šilumą perduoda į grindų ar radiatorių vandeninę šildymo sistemą.

Paprasčiausias ir pigiausias pasirinkimas yra šilumos siurbliai oras-oras, tačiau jie yra tinkamesni mažesnio ploto namams ar atskiroms patalpoms šildyti. Be to, šie siurbliai nepritaikyti karšto vandens ruošimui.

Komentarai
Kraunama...