SPF priemonių nauda ir būtinybė

0 135

Kiek anksčiau greičiausiai buvo sunku suprasti, kad kremai nuo saulės iš tiesų tokie reikalingi. Daugelį lai ko jie skambėjo kaip galimybė, kuri nebūtinai turi būti panaudota. Visgi laikui bėgant jo reikšmė tampa vis didesnė, nes vis daugiau tyrimų rodo, kad saulės daroma įtaka odai ir sveikatai nėra tokia gera. Viskuo mėgautis reikia su kaupu ir ši taisyklė tikrai galioja net ir tuomet, kai kalbama apie saulės daroma žalą. Dermatologai prieš kiekvieną vasaros sezoną įspėja nusipirkti kuo stipresnes SPF priemones ir nepamiršti vengti saulės spindulių aktyviausiomis saulės valandomis. Nors apsauga nuo saulės gali padėti blokuoti jos daromą žalą, aktyviausiomis valandomis būti tiesioginiuose spinduliuose vis tiek nėra saugu. Taigi, šios valandos turi būti praleidžiamos pavėsyje, o visais kitais laikotarpiais SPF tikra būtinybė.

Jei sunku suprasti kaip spinduliai veikia odą, greičiausiai užtektų paminėti tai, kad jie ne tik sausina odą, bet ir smarkiai veikia senėjimo procesus, kurie lengvai paskatinami, jei tik per ilgai pabūnama saulėje. Taip pat nejaučiant ribų saulėje ir nenaudojant SPF priemonių gali atsirasti didesnė tikimybė odos vėžiui. Odai įdegant ir nudegant akivaizdžiai galima suprasti, kad oda buvo paveikta – kiekvienas toks kartas tikrai nėra geras būdas puoselėti savo odą. Jei įprastai grožio rutinai skiriate daug dėmesio, naudojate prabangius kremus ar kitus odos drėkiklius ir stengiatės išlaikyti odą jaunatvišką kuo ilgiau, tai nuolat deginantis saulėje be apsaugos, visa rutina gali nueiti perniek. Taigi, jei norisi džiaugtis dailia veido oda, būtina laikytis dermatologų rekomendacijų.

Kitas aspektas, kuris vis dažniau aptarinėjamas yra tai, kad SPF nurodomas kaip produktas, kurį verta naudoti kasdien. Ar tai tiesa? Priversti to daryti neįmanoma, tai priklauso nuo kiekvieno požiūrio į odos priežiūra. Visgi, naudojantys SPF kremus, losjonus ar kitas priemones tikrai gali išvengti priešlaikinio senėjimo, hiperpigmentacijos, raukšlelių kur kas ilgiau. Kiekvieną ryta pasitepti reikėtų tas vietas, kurios lieka atidengtos ir lengvai pasiekiamos saulei. Pavasario, rudens bei žiemos sezonais daugeliu atveju užtenka pasitepti veidą ir rankas, nebent džiugina šiltesnės dienos dėl ko pasirenkami kur kas atviresni apsirengimo variantai.

Komentarai
Kraunama...