Stebinančios hialurono rūgšties savybės

0 26

Žmogus, sveriantis apie septyniasdešimt kilogramų ir būnantis vidutinio sudėjimo, savo organizme turi hialurono rūgšties apie penkiolika gramų. Viena šios rūgšties molekulė gali laikyti net apie 500 molekulių vandens, būtent dėl šios priežasties hialuronas yra puikus ingredientas kosmetikoje, nes sugeria drėgmę ir paskirsto ją tinkamai. Pavyzdžiui, hialurono serumas sugeria iš aplinkos drėgme ir perneša ją į odos sluoksnius, todėl puikiai kovoja su prasidėjusiais odos senėjimo procesais. Grožio srityje hialuronas labai populiarėja ir yra naudojamas daugelyje kosmetinių priemonių, kuo tikrai reikia džiaugtis norinčioms susitvarkyti su smulkiomis raukšlelėmis ant veido.

Hialurono mažėti pradeda jau sulaukus dvidešimt penkerių, o jam labai sumažėjus gali atsirasti ir akių sausėjimas, daugiau raukšlių, oda pasidaro pilkesnė, o galiausiai atsiranda problemų net ir su sąnariais. Metams bėgant organizme hialurono vis labiau mažėja, todėl jį tenka vartoti papildomai arba tiesiog pasiduoti natūraliems gamtos procesams.

Šios medžiagos galima rasti ir jungiamuosiuose audiniuose, odoje ir net akyse, todėl galima suprasti, kad odos stangrumas bei elastingumas nuo hialurono tikrai labai priklauso. Hialurono serumas gali puikiai pagelbėti veido ir kaklo odai, todėl jei norisi pasidžiaugti odos stangrumu, tikrai verta jį naudoti. Taip pat hialurono serumas sukuria apsauginį sluoksnį odai, tad saugo nuo žalingų aplinkos veiksnių.

Hialurono rūgštis puikiai atlieka savo vaidmenį net ir žaizdų gijime, todėl esant pažeistai odai hialurono toje vietoje padaugėja, kad odai būtų lengviau gyti. Jei naudojamas hialuronas išoriškai ant žaizdos, įrodyta, kad žaizda mažėja daug greičiau, nes jis ne tik sudrėkina odą, bet ir turi antibakterinių savybių. Tai reiškia, kad ši medžiaga sumažina ir infekcijos riziką.

Naudojant hialurono rūgšties papildus galima pagerinti ir sąnarių būklę, kas itin aktualu vyresnio amžiaus žmonėms bei sportininkams. Taip numalšinamas sąnarių skausmas ir pagerinama žmogaus savijautą. Galima ne tik rinktis maisto papildus su hialuronu, bet darytis ir šios rūgšties injekcijas tiesiai į sąnarius. Papildai dar gali padėti ir turintiems gastroezofaginį refliuksą, kurio metu skrandžio rūgštys dirgina stemplės gleivinę ir gali sukelti uždegimą. Hialurono rūgštis padeda spręsti tokias problemas. Taigi, tai visapusiškai naudingas ingredientas tiek išoriniam naudojimui, tiek papildams.

Komentarai
Kraunama...