Valymas ir priežiūra. Žaliuzės

0 39

Tiems, kurių namų langus puošia roletai ar žaliuzės, kyla papildomų klausimų dėl jų priežiūros. Pavyzdžiui – į ką atkreipti dėmesį kasdienėje veikloje, kad išsaugotume roletų ir žaliuzių funkcionalumą ir estetinę išvaizdą? Kaip kokybiškai išvalyti audinius, nepakenkiant jų spalvai bei mechanizmams? Kokias priemones naudoti? Straipsnyje atsakome į šiuos klausimus.

Aplinkos poveikis žaliuzėms ir roletams

Roletų ir žaliuzių savininkams dera atsiminti ir pasistengti kontroliuoti pagrindinius aplinkos veiksnius, kurie gali neigiamai paveikti gaminius. Audinių pakitimai gali atsirasti dėl pernelyg intensyvios saulės, netinkamo patalpų vėdinimo, drėgnumo ir kt. Nepakankamas patalpų vėdinimas gali lemti vandens kondensato kaupimąsi ant audinio ir vėlesnį jo pelijimą.

Svarbi roletų priežiūros taisyklė – šalia jų negali būti įrenginių, kurie veiktų fizines audinio charakteristikas (pvz.: šildytuvo, drėkintuvo, oro kondicionieriaus ir panašių įrenginių). Valant langus, roletai turi būti pakelti į viršų ir apsaugoti nuo išorinio poveikio. Žinant pagrindinius roletų ir žaliuzių valymo principus, jų priežiūra išties nesudėtinga.

Roletų audiniai nėra skirti dažnam ar intensyviam valymui. Įprastam roletų audinio valymui pakanka naudoti dulkių šluostę arba švelnų šepetėlį. Žinoma, šluostė turi būti švari ir šiek tiek sudrėkinta distiliuotu vandeniu.

Žaliuzių valymas ir priežiūra 

Norint džiaugtis nepriekaištinga švara, estetika ir funkcionalumu, žaliuzes būtina tinkamai prižiūrėti ir valyti. Rekomenduojama vertikalių ir horizontalių žaliuzių audinius valyti ne rečiau kaip 1 – 2 kartus per metus. Kitu atveju, nešvarumai įsisenėja ir tampa sunkiai įveikiami. Taigi, išryškėjus dulkėms – žaliuzės turi būti valomos. Nereikia persistengti, naudoti agresyvių valiklių ir valymo judesių. Valymui puikiai tiks naudoti dulkių siurblį su švelniu antgaliu – šepetėliu arba plunksninę dulkių šluostę. Taip pat galima žaliuzių juostas švelniai perbraukti su sudrėkinta kempinėle arba šluoste.

Komentarai
Kraunama...