Vasaros sezono pavojai mėgstantiems maudytis

0 73

Vasaros sezonu labai dažnai keliaujame maudytis prie jūros, ežero, upės ar tiesiog mėgaujamės vėsiais baseinais. Tai puikus būdas kaitriais saulei spiginant atsigaivinti ir pasimėgauti tik vasaros metu galimomis vandens pramogomis. Nors vanduo vasarą yra vienas pagrindinių malonumų, reikia nepamiršti, jog vandenyje ar prie jo gali tykoti visokių pavojų ir nutikti daug nelaimių, todėl reikia mėgautis atsargiai. Jei žinoma apie visas nelaimes, tuomet ir apsisaugoti nuo jų yra lengviau.

Viena didesnių jaunų žmonių problemų yra ta, kad prieš brendant į upę ne visuomet pagalvojama, kad ji gali būti labai gili arba gilėjimas gali prasidėti labai staigiai. Dėl šios priežasties maudytis upėje gana pavojinga, ypač, jei yra stipri srovė. Taip pat prie vandens telkinių dažnai galima rasti akmenuotas vietas, kuriomis žmonės mėgsta ir vaikščioti ir laipioti, tačiau sušlapę akmenys būna labai slidūs. Tai gana dažnai vaikų ir jaunuolių susižeidimo priežastis vasaros metu.

Maudantis stovinčiuose vandenyse jūsų gali laukti dermatitas. Tiksliau, dažnai žmonės turi odos ligą, apie kurią nežino ir supranta tik tuomet, kai po maudynių jų kūnas tampa išbertas. Tiesa ta, kad vandenyje yra tokių gyvių kaip cerkarijos, kurios sukelia dar vadinama plaukikų niežulį. Cerkarinis dermatitas nėra dažnas, tačiau apsisaugoti galite nesimaudant stovinčiuose vandenyse arba dezinfekuoti kūną prieš ir po maudynių. Tuomet lieka mažesnė tikimybė, kad atsiras cerkarinis dermatitas ir jo bėrimai ant jūsų kūno.

Maudantis gaiviame ar šaltame vandenyje yra tikimybė, kad žmogaus temperatūra smarkiai nukris. Dažnai tai pasitaiko vaikams, kurie žaisdami vandenyje nenori iš jo išlipti, todėl prasideda hipotermija. Pirmiausia pastebima, kad žmogus dreba, pamėlynuoja lūpos ir prasideda kalenimas dantimis. Tuomet geriausia išlipti iš vandens, nusišluostyti ir šiltai apsirengti arba pradėti daryti ką nors aktyvaus, kad ir pabėgioti.

Kad nenutiktų jokių nelaimių nardant, visuomet reikia įsitikinti, kad gylis tam tinkamas ir kad tikrai su galva neatsitrenksite į dugną. Taip dažnai ištinka įvairios traumos, todėl pamatavus gylį ir įsitikinus, kad viskas saugu reikėtų nardyti tik toje vietoje.

Komentarai
Kraunama...