Vitaminas C – naudingas visapusiškai

0 33

Tai, kad vitaminas C yra nepaprastai naudingas imunitetui greičiausiai žino kiekvienas. Daržovėse ir vaisiuose randamas vitaminas dažnai rekomenduojamas tam, kad žmogus išliktų sveikas. Organizme ši medžiaga veikia kaip antioksidantas, kuris apsaugo ląsteles. Taip pat ji labai svarbi kolageno gamybai, kuris ne tik svarbus tam, kad padėtų gyti žaizdoms, bet taip pat yra labai reikalingas, kad oda būtų sveika, elastinga ir graži. Dėl šios priežasties dažnai naudojamas ir vitamino C serumas veido bei kaklo odai.

Odai vitaminas C yra nepakeičiamas ingredientas, kadangi garantuoja odos skaistumą bei tvirtumą. Būtent vitamino C serumas padeda pašalinti odos netobulumus – randelius, pigmentinės dėmes ir dar daugelį kitų smulkių netobulumų. Taip pat priemonės su vitaminu C padeda kovoti su raukšlelėmis ir pašviesina veido oda, todėl jos yra labai populiarios Azijos šalyse. Nuo 25 metų odoje mažėja kolageno, organizmas pradeda mažinti jo kiekį, todėl oda tampa nebe tokia elastinga ir kuo toliau tuo labiau pastebimas jos senėjimo procesas. Vitamino C serumas padeda šį procesą sulėtinti skatindamas kolageno gamybą organizme. Žinoma, kartu su serumu reikia naudoti ir kremus, kad koncentruotos serumo savybės kuo puikiausiai būtų įsisavinamos.

Pačiame organizme vitamino C taip pat neturėtų trūkti, kitaip gali išsivystyti ir sveikatos sutrikimų. Moterys per parą turi gauti 75 miligramus šio vitamino, o vyrai 90 miligramų. Tą galima padaryti valgant citrusinius vaisius, paprikas, brokolius, braškes ir dar daug kitų vaisių bei daržovių. Jei nepavyksta dienos normos pasisavinti su maistu, reikia naudoti ir papildus. Vitaminas C yra naudingas tiek odai, tiek visam organizmui, todėl būtina nepamiršti, kad jis privalo būti sveiko žmogaus racione.

Šis vitaminas turi labai teigiamą poveikį žmogaus organizmui. Teigiama, kad dėl tinkamo kiekio vitamino suvartojimo per dieną, suma-ėja rizika susirgti plaučių bei krūties vėžiu. Taip pat jei nėra šio vitamino trūkumo organizme, lėčiau genda regėjimas, rečiau susergama, ilgiau galima džiaugtis jaunesne oda. Taigi, vitamino C vartojimas yra svarbus visam organizmui, todėl verta jį vartoti tiek papildais, tiek naudoti išoriškai.

Komentarai
Kraunama...